Informácie

Trnavský samosprávny kraj pre všetkých cestujúcich prímestskou autobusovou dopravou pripravil zaujímavé novinky a zmeny. Od 1. 1. 2023 budeš vďaka novému zónovému členeniu a predplatným cestovným lístkom s jednoduchým dobíjaním cestovať nielen ľahšie, ale aj výhodnejšie. Na tejto stránke sa dozvieš všetky informácie a detaily, ktoré na teba čakajú už od Nového roka!

To najdôležitejšie, čo potrebuješ vedieť je fakt, že cestovať s PCL (predplatným cestovným lístkom) sa oplatí. Konkrétne príklady nájdeš tu. Musíš sa iba rozhodnúť, koľko zón pravidelne využívaš alebo využívať plánuješ.

Zónová platnosť je stanovená počtom zón – jednou až deviatimi. Ak plánuješ cestovať cez 10 a viac zón, budeš automaticky využívať takzvaný celosieťový lístok. S ním už naozaj cestuješ neobmedzene celým Trnavským samosprávnym krajom. Tento lístok je platný u dopravcov Arriva Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica a je úplne jedno, u ktorého dopravcu si svoju PCL zakúpiš. Využiť môžeš aj online nákup PCL cez e-shop. Detailné informácie o novej zónovej platnosti sa dozvieš tu.

Okrem tradičných časových platností PCL s dĺžkou 7, 30, 90 a 365 dní je novinkou aj 180 dňová platnosť, ktorej sa potešia najmä študenti počas semestra. Samozrejmosťou sú zľavy pre študentov, zdravotne znevýhodnených a seniorov. Je to jednoduché – vyberieš si svoje zóny, zvolíš dĺžku platnosti a viac sa o cestovné nestaráš! Ak sa chceš dozvedieť všetky informácie o PCL, klikni sem.

A na záver – AKO TO CELÉ JEDNODUCHO VYSVETLÍŠ KAMOŠOM, RODINE ČI ZNÁMYM?
Zavádzané novinky prinášajú osvedčené a moderné riešenie na zatraktívnenie cestovania prímestskou autobusovou dopravou v Trnavskom kraji, ktorá je bezpečná, komfortná a ekologická. Ponuku cestovných lístkov rozširujeme o takzvané predplatné. Oproti jednorazovým lístkom sú cenovo výhodnejšie. Čím častejšie budeš používaťpredplatný lístok, tým menej zaplatíš v prepočte za jednu jazdu.